OFK Brdo, Sport

BRDU ZASLUŽEN BOD U JARUŽANIMA

U utakmici 11. kola Druge lige FSRS Zapad između domaćina FK Crni Vrh i OFK Brdo podijeljeni su bodovi. Domaćinima je pripalo prvo poluvrijeme, a gostima drugo. Na kraju, najrealniji rezultat bio je 2:2 i podjela bodova.

Domaći su poveli u 30. minuti nakon kardinalne greške golmana Vidovića. U 37. minuti povećali su vodstvo iz penala, i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu, OFK Brdo je napravilo tri izmjene, što se pozitivno odrazilo na igru. U 51. minuti, gosti su smanjili rezultat iz penala, a strijelac je bio Miodragović. Izjednačenje je došlo u 70. minuti, prekrasnim golom Marmata.

Igrači Brda su imali još nekoliko dobrih prilika, posebno preko odličnog Manojla Trkulje, kao i nakon obaranja Isakovića, gdje je sudija trebao dosuditi penal. Ipak, nisu uspjeli postići pobjednički gol.

Strijelci za OFK Brdo: Miodragović i Marmat

Sve u svemu, OFK Brdo je osvojilo ogroman i zaslužen bod u Jaružanima.

U 12. kolu, u subotu, igra se prijedorski derbi kada na Vedro polje dolazi lider na tabeli, FK Omarska.

Žuti kartoni: Dedić,Isaković

Sastav: Vidović, Bundalo, Dedić,Karupović,Vojniković, Miodragović, Miljević, Trkulja M, Marmat, Edson, Santana

Rezerve: Babić, Trkulja D, Mijić, Behlić,Karagić, Okorie, Isaković

Manojlo Trkulja daje intervju za odličnog administratora Facebook profila Druga liga RS Zapad!